Przejdź do głównej treści

Szanowni Państwo. Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie świętuje 10 lat funkcjonowania. 2 stycznia 2012 roku sprzedaliśmy pierwsze wejściówki z logiem PCS na basen i na lodowisko. Od 10 lat wspieramy Wasze postanowienia i wyzwania w kwestii aktywności fizycznej.

Zgodnie z Misją PCS oferta sportowa jest dostępna dla każdego mieszkańca powiatu, w rozsądnych cenach. Obserwując i analizując oczekiwania, preferencje i potrzeby klientów, z roku na rok modyfikujemy ofertę usług, wykorzystując przy tym potencjał naszych obiektów sportowych. Udowodniliśmy wszechstronność i elastyczność PCS, realizując potrzeby zarówno amatorów jak i zawodników i drużyn uprawiających sport wyczynowy.

Strzałem w 10-kę okazały się zajęcia Powiatowej Akademii Małego Sportowca (PAMS) oraz wakacyjne i feryjne zajęcia sportowe dla dzieci. Prawidłowe nawyki i postawy kształtujemy u dzieci od 5 roku życia. Ogromne zainteresowanie rodziców tą propozycją potwierdza celowość podejmowania takich inicjatyw.

Na przestrzeni 10 lat odwiedziło nas prawie 2 tys. Curlerów – uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Curlingowego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Z PCS-u wywieźli mnóstwo pozytywnych wrażeń i pozostawili deklaracje powrotu do Bełchatowa na kolejne turnieje. Jednak koronną imprezą w 10-letniej historii Jednostki były niewątpliwie Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce w 2018 roku. O tym wydarzeniu mówiła cała lekkoatletyczna Polska a PCS zdało egzamin dojrzałości organizacyjnej.

Swoje mecze piłkarskie rozgrywają u nas drużyny z czwartej ligi i z okręgówki a finał Pucharu Polski w Rugby w roku 2020 odbył się także na naszym stadionie. Treningi i zajęcia dla dzieci realizują w PCS kluby lekkoatletyczne, szkółki pływackie i akademie piłkarskie.

Jak każdy Dziesięciolatek mamy też swoje marzenia. Wśród nich remont hali sportowej, budowa całorocznej hali sportowej z kortami tenisowymi i boiskami piłkarskimi, kompleks basenowy z 50-metrową pływalnią odkrytą, wodnym placem zabaw i pływalnią krytą i…. oby marzenia przekształciły się w ciągu kolejnych dziesięcioleci w konkretne plany i projekty.

Powiatowe Centrum Sportu to również kadra odpowiedzialna za obsługę klienta i funkcjonowanie obiektów. Na przestrzeni dekady przez nasz zespół przewinęło się około 100 osób. Wśród nich pracownicy biura, obsługi obiektów, ratownicy wodni, instruktorzy i trenerzy. To na nich w dużym stopniu spoczywa ciężar budowania wizerunku i marki jednostki. Dlatego tak ważne jest, aby identyfikowali się z miejscem pracy, bo ich postawa jest czynnikiem najistotniejszym.

Z okazji Jubileuszu czeka na Państwa mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Już od 2 stycznia nasi klienci wezmą udział w konkursach, zabawach, losowaniach związanych z 10 urodzinami. Na lodowisku i basenie będziemy w drodze losowania rozdawać kalendarze PCS i wejściówki na obiekty. W okresie od 3 do 17 stycznia otwieramy drzwi na 10 dni zajęć fitness. Promocja obejmuje wszystkie zajęcia fitness, na które każda uczestniczka wejdzie bezpłatnie. Główne obchody urodzinowe planujemy na ferie zimowe, które rozpoczniemy dyskoteką na lodowisku i atrakcjami na basenie. Cały rok 2022 będzie obfitował w imprezy i zawody związane z 10-leciem istnienia Jednostki.

Zachęcam gorąco do realizacji swoich noworocznych postanowień na obiektach sportowych PCS. Wasza aktywność jest najważniejszym impulsem do rozwoju bazy usług sportowo-rekreacyjnych. Składam serdeczne podziękowania działaczom, szkołom, klubom i organizacjom społecznym, które na przestrzeni ostatnich 10 lat współpracowały z Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Inicjatywy i zaangażowanie w realizację projektów sportowych na naszych obiektach jeszcze lepiej podkreślają cele statutowe, dla których nasza jednostka została powołana. W imieniu Zarządu Powiatu w Bełchatowie zapraszam do dalszej współpracy na gruncie zadań i projektów sportowych. Wsparcie samorządu jest zasadniczym elementem w budowaniu zdrowego, odpornego i sprawnego społeczeństwa na kolejne 10-lecia. Bo sport to zdrowie a w zdrowym ciele zdrowy duch!

Mirosław Mielus
Dyrektor PCS

Zobacz także