Przejdź do głównej treści
Dzień Ratownika Wodnego zdjęcie podglądowe

Dzień Ratownika Wodnego, przypadający na 29 czerwca, jest doskonałą okazją do przypomnienia fundamentalnych zasad wakacyjnego wypoczynku, w szczególności nad wodą.

Z tej okazji, w najbliższy piątek 28, czerwca Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza do udziału w pikniku promującym bezpieczny wypoczynek w trakcie wakacji. To cykliczne wydarzenie, na którym eksponujemy współpracę Powiatu Bełchatowskiego ze służbami czuwającymi nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Na terenach zielonych PCS zaprezentują się: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, Ratownicy wodni ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania i bełchatowski Sanepid. Przeprowadzone zostaną pokazy, szkolenia i prelekcje oraz rozdawane będą ulotki promujące zasady bezpiecznego wypoczynku. Uczestnicy wydarzenia zobaczą sprzęt i pojazdy, używane na co dzień w pracy służb, zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na bieżni stadionu promowane będą umiejętności sportowe i dbałość o kondycję fizyczną. Przygotowany zostanie sportowy tor przeszkód Krasnal Kross. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zdobyć dyplom jego ukończenia, startując w biegu na czas. Otrzyma za to voucher na zimne napoje lub lody do wykorzystania na miejscu. Będzie to możliwe w godzinach od 10:00 do 15:00.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie naszego powiatu w formie półkolonii, warsztatów czy obozów, osoby indywidualne i klientów korzystających z usług PCS. Informacje pod nr tel. 604552956

Zobacz także