Przejdź do głównej treści

Zgodnie z uchwałą nr XIII/112/2011 Rady Powiatu w Bełchatowie z dnia 30 listopada 2011 r. została utworzona powiatowa jednostka organizacyjna, w formie jednostki budżetowej pod nazwą Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.

Dyrektor - mgr Mirosław Mielus
Główna Księgowa – mgr Anna Retkiewicz
Kierownik Referatu ds Administracji i Obsługi Klienta - mgr Kinga Góralska
Kierownik Referatu ds Gospodarczych - Kamil Surgut
Administrator Bezpieczeństwa Informacji – mgr inż. Radosław Pytel

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowo-rekreacyjnych, usytuowanych przy ul. Czaplinieckiej 96, w skład których wchodzą:

  • sztuczne lodowisko (w okresie zimowym do dyspozycji jazda na łyżwach, hokej i curling, w okresie letnim na nawierzchni syntetycznej funkcjonują dwa korty do tenisa ziemnego, boisko do koszykówki i do piłki ręcznej, boisko do siatkówki i do badmintona oraz stanowiska do tenisa stołowego. Obiekt posiada szatnie wraz z zapleczem oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego:
  • kryta pływalnia;
  • sala gimnastyczna;
  • sala fitness;
  • siłownia FIT;
  • boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią;
  • pomieszczenia biurowe w budynku będącym w trwałym zarządzie Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie,
  • stadion lekkoatletyczny.

Od roku 2012 mieszkańcy Powiatu Bełchatowskiego mogą korzystać z oferty usług sportowych prowadzonych na obiektach PCS. Zajęcia Powiatowej Akademii Małego Sportowca, sekcje sportowe PAMS, kursy nauki pływania, gry w tenisa ziemnego, jazdy na łyżwach czy zajęcia fitness, to wiodące pozycje oferty. Atrakcyjne warunki cenowe korzystania z pływalni krytej czy wypożyczalni sprzętu sportowego, przystąpienie do programu Bełchatowska Karta "Rodzina 3+"
i stworzenie Powiatowej Karty "Rodzina 3+", to nasze atuty na rynku usług rekreacyjno-sportowych. Współpraca z zakładami pracy i firmą Benefit Systems otwiera nowe, atrakcyjne możliwości korzystania z naszych obiektów.

W 2016 roku został oddany nowoczesny obiekt lekkoatletyczny z murawą z trawy naturalnej o wymiarach 60 metrów na 100 metrów, z punktowym nawadnianiem, bramkami do piłki nożnej i rugby. Wokół boiska jest sześciotorowa bieżnia z poliuretanu. W skład obiektu wchodzi również bieżnia do skoków w dal i trójskoku, rozbieg do rzutu oszczepem, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, zeskok do skoku wzwyż, rozbieg do skoku o tyczce, rów z wodą dla biegów długodystansowych z przeszkodami.

Naszym celem i zamierzeniem jest zaoferowanie mieszkańcom powiatu bogatej oferty zajęć sportowych, zgodnej z potrzebami społecznymi, umożliwiającej uprawianie różnych dyscyplin sportowych przez wszystkich mieszkańców. Skoncentrowanie różnorodnych obiektów sportowych w jednym miejscu pozwoli realizować sportowe ambicje wszystkich członków rodziny, bez konieczności przemieszczania się.